SA Energocom anunță că până astăzi, 10 septembrie 2025, a achiziționat 90,9% din consumul ferm prognozat pentru anul gazier 2025 -2026 (care începe la 1 octombrie 2025 și se încheie la 30 septembrie 2026), plus luna septembrie 2025, integral. Este vorba despre 7,45 milioane de MWH, echivalentul a circa 700 de milioane de metri cubi. Menționăm că, în cadrul acestui proces a fost achiziționat în…